Що буде з комп’ютерами в майбутньому?
Якщо припустити, що виробництво мікропроцесорів буде жити за законом Мура, обчислювальна потужність наших комп’ютерів повинна подвоюватися кожні два роки. Виходить, через 100 років комп’ютери будуть в рази потужнішими, ніж сьогодні. Це важко уявити.
![]() |
Але навіть сам Гордон Мур застерігав від того, що Закон Мура протримається так довго. У 2005 році інженер сказав, що транзистори досягнуть атомарних масштабів, і ми зіткнемося з фундаментальними бар’єрами
, які не зможемо перетнути. Потім ми не зможемо вмістити більше транзисторів в точку простору.
Можливо, ми зможемо обійти цей бар’єр за рахунок будівництва більш великих процесорних чипів. Але транзистори ґенерують тепло, а гарячі процесори призводять до того, що комп’ютер відключається. Комп’ютерам з швидкими процесорами потрібні ефективні системи охолодження, щоб уникнути перегріву. Чим більший процесорний чіп, тим більше тепла комп’ютер буде виробляти при роботі на повній швидкості.
Інша тактика — перейти до багатоядерної архітектури. Багатоядерний процесор розподіляє свою обчислювальну потужність на кожне з ядер. Вони добре справляються з завданнями, які можна розбити на менші компоненти, але погано справляються з обробкою великих обчислювальних завдань, які розбити не можна.
Комп’ютери майбутнього, можливо, будуть спиратися абсолютно на іншу модель, ніж традиційні машини.
Коментарі
Дописати коментар